Giriş Sayfası Pilates Nedir? Reformer Hamilelikte Pilates Biz Kimiz ? Joseph Pilates Ziyaretçi Defteri İletişim  
İzmir Pilates Karşıyaka Bostanlı Pilates ve Power Plate Kursu Pilates izmir

Eğitmen K. Tuna Kutlutürk


     1982 Karşıyaka doğumlu. Sporla tanışması 9 yaşında Artistik Cimnastik ile olmuştur. 1993 yılında Taekwon-do eğitimine başladı ve kırmızı kemere kadar ilerledi. 1999 yılında step-aerobik eğitmenliği yaparak ilk eğitmenlik deneyimine o yılda başladı. 2001 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazandı. Eğitmenlik konusunda ilk profesyonel adımı o yıllarda attı. 2003 yılında Türkiye Cimnastik Federasyonunun hazırlamış olduğu Dans and Fitness Convention seminerine katıldı.

 

    2006 yılının yazında pilates ile tanıştı. Pilatesin faydalarını ve yararlarını öğrendikçe bu konu üzerinde yoğunlaştı. Pilates ile ilgili seminerlere katıldı ve eğitmenlik sertifikaları aldı.

 

     2007 yılında Balanced Body University Pilates Eğitmenlik programlarına katılarak eğitmenlik sertifikalarını aldı. Pilates derslerini yanlızca egzersiz olarak vermeyip Anatomi ve fizyoloji üzerine farklı seminerlere katılarak Osteoporoz, bel ve boyun fıtığı, kireçlenme, duruş bozukluğu, gebelikte pilates, omurga ve eklem rahatsızlıkları rehabilitasyonu konusunda gerekli donanım ve tecrübesi ile 2007 yılından beri kurucusu olduğu Prolife Pilates Studio'da eğitmenlik yapmakta.

 

 

 

Eğitmen Özlem Kutlutürk


     1983 Turgutlu doğumlu. Sporla ilk tanışması 1989 yılında yüzme ile oldu. 3 yıl amatör olarak yüzdükten sonra voleybol ve cimnastik eğitimi aldı. Eğitmenlik anlamında en büyük adımı 2002 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi öğretmenliği bölümünü kazanarak attı. Eğitmenliğe 2003 yılında yüzme dersleri vererek başladı.

 

    2004 yılında Step-Aerobik eğitmenliği yapmaya başladı. Türkiye Cimnastik Federasyonu onaylı Ritmik Cimnastik 1. Kademe antrenörlük belgesine sahip.

 

    Pilates ile ilk tanışması 2006 yılında oldu. 2006 yılında Türkiye Cimnastik Federasyonunun açmış olduğu pilates gelişim seminerine katıldı ve eğitmen olarak bu alanda faaliyet göstermeye başladı.

 

     Balanced Body University eğitmenlik sertifika programına katılarak Matwork, Reformer, Chair, Barrel, Cadillac, Trapeze ve diğer pilates ekipmanları üzerinde farklı eğitimler alarak sertifika programını tamamladı. Omurga ve omuz stabilizasyon ve mobilizasyonu, gebelikte pilates, osteoporoz, eklem rahatsızlıkları üzerine farklı seminerlere katılarak 2007 yılından beri kurucusu olduğu   Prolife Pilates Studio’da eğitmenlik yapmakta.

 

 

Giriş Sayfası |  Bel Fıtığı | Hamilelikte Pilates