Giriş Sayfası Pilates Nedir? Reformer Hamilelikte Pilates Biz Kimiz ? Joseph Pilates Ziyaretçi Defteri İletişim  
İzmir Pilates Karşıyaka Bostanlı Pilates ve Power Plate Kursu Pilates izmir

BEL FITIĞI ve SİYATİK

Omurlar arasında kauçuk yumuşaklığında halka şeklinde diskler bulunur. Bu disklerin içinde jöle kıvamında çekirdek mevcuttur. Bu diskler sinir köklerinin hemen önünde bulunurlar ve darbeleri emerler.

Bel fıtığı; disklerin içindeki jöle kıvamındaki çekirdeğin halkayı kırarak sinir köklerine baskı yapması şeklinde açıklanır.BEL FITIĞI VE PİLATES

Pilates ve yüzme bel fıtığı için en ideal egzersizlerdir. Pilates omurların optimal konuma gelmesini sağlayarak omurların disk üzerine yaptığı baskıyı azaltır. Bu da dolayısıyla diskin içindeki sıvının sinir köklerine baskı yapmasını azaltır. Bel fıtığı, ameliyat dahi olunsa %100 iyileşme göstermez. Bunun için bel fıtığı veya bel fıtığı ameliyatı olan kişiler hayatından egzersizi çıkarmamalıdır. Pilates yapacak olan kişiler konusunda uzman eğitim almış kişilerle derse girmeliler. Aksi taktirde yanlış yapılan egzersizler kötü sonuçlar doğurabilir. Bel fıtığı olan kişi özel ders almalı veya bel fıtığı olan kişilerden oluşan gruplarda ders almalıdır. Unutmayın ki her pilates hareketi bel fıtığı için iyi değildir. Yalnızca bu konuda eğitim almış uzman antrenörleri tercih edin. Studiomuzda bel fıtığı veya bel fıtığı ameliyatı olmuş kişiler ister özel ders alabilir isterlerse bel fıtığı olmuş kişilerden oluşan özel gruplarımızda ders alabilmektedirler.

 

Giriş Sayfası |  Bel Fıtığı | Hamilelikte Pilates